Malta Diving Trip

Co jakiś czas mam ochotę wybrać się w nowe miejsce w którym jeszcze nie nurkowałem. A wiadomo najlepiej odkrywa się z ludźmi których łączy wspólna pasja.
W związku z tym chciałbym was zaprosić na wyspę, gdzie historia i tradycja sięgająca średniowiecznych zakonów rycerskich łączy się ze wspaniałym klimatem Morza Śródziemnego oraz prawdopodobnie jednym z najciekawszych miejsc nurkowych w Europie.

W Maju zapraszam na Maltę.

Malta

Malta to grupa siedmiu wysp na Morzu Śródziemnym. Tylko trzy największe z nich, Malta, Gozo i Comino to wyspy zamieszkałe. Powierzchnia wysp jest nizinna, z licznymi wapiennymi wzniesieniami, a wybrzeże – klifowe.
Położona w samym sercu Morza Śródziemnego Malta od tysięcy lat jest miejscem gdzie przenikają się nawzajem różne cywilizacje. Została zasiedlona około roku 5200 p.n.e. Jeszcze przez kolonizacją wyspy przez Fenicjan, którzy nadali jej nazwę Malat , czyli „bezpieczne schronienie”, istniała tam rozwinięta kultura prehistoryczna. W późniejszych wiekach wyspy były siedzibą zakonu joannitów, zwanych później kawalerami maltańskimi, a następnie częścią Imperium Brytyjskiego.

Nurkowanie

Archipelag wysp Malty stanowi naturalne schronienie dla wielu gatunków zwierząt żyjących w morzu. Dlatego nurkowania w tym miejscu są tak różnorodne. Dodatkowo Malta,która już od tysiącleci znajduje się na szlakach handlowych, stawała się celem wypraw wojennych oraz była wielokrotnie polem bitew. Pozostałości tych historycznych wydarzeń stanowią wyjątkową atrakcję dla nurków. Wielbiciele jaskiń, wraków ale również bogatego życia znajdą tutaj coś dla siebie.

Podróż i Koszty

Malta zawsze wydawała się odległa, egzotyczna i droga. Jest to już dawno nieaktualne przeświadczenie. W tej chwili z Polski latają tanie loty na Maltę. Zakwaterowanie wynosi 180 eu za osobę za tydzień. A wyżywienie ok 15 eu dziennie.

Planuje lot z Katowic 13 maja, bilet kosztuje w tej chwili 1250pln. Lot w obie strony – powrót 20 maja.
7 noclegów na miejscu to koszt 185 euro.
Pakiet nurkowy – 5 dni nurkowania – 10 nurkowań w tym 2 dni na wyspie Gozo, 2 dni nurkowań z Łodzi oraz 1 dzień nurkowań na Malcie to koszt 250 euro. A koszt dziennego wyżywienia to ok 15 euro.

Tak więc koszty tygodniowego wypoczynku wraz z nurkowanie,, wyżywieniem i noclegiem 3500pln.

Jeżeli jesteście zainteresowani odwiedzeniem tajemniczej Malty i odkrywaniem razem ze mną nowego miejsca to zapraszam na wspólną wyprawę.

Comments are closed.